deviataa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
deviataa

výpis stredných škol, staršie časti testu MONITOR, diskusie o stredných školách, základy psychológie a pedagogiky
 
DomovDomov  HľadaťHľadať  RegistráciaRegistrácia  PrihláseniePrihlásenie  

 

 Znamenia Zverokruhu a ich charakterizovanie 1

Goto down 
2 posters
AutorSpráva
lentvojaivuska
Moderátor
Moderátor
lentvojaivuska

Počet príspevkov : 29
Age : 29
Mesto v ktorom bývaš : Zlaté Moravce
Registration date : 12.08.2008

Znamenia Zverokruhu a ich charakterizovanie 1 Empty
OdoslaťPredmet: Znamenia Zverokruhu a ich charakterizovanie 1   Znamenia Zverokruhu a ich charakterizovanie 1 EmptySt august 27, 2008 7:51 pm

Astropsychológia.Je pravda, že iba horoskop zostavený podľa presnej hodiny narodenia je naozaj spoľahlivý. Mnoho astrológov sa zhoduje v názore, že základná charakteristika pováh osôb narodených v tom ktorom znamení má približne osemdesiatpercentnú presnosť. V nasledujúcich riadkoch sa môžete o tom presvedčiť.

Vodnár – vizionár (21.1 – 19.2.)
Životné heslo: Viem, že nič neviem.
Ako ho spoznáte: Podľa tváre anjela. Ak je to žena, naozaj pripomína nebeské stvorenie jemných rysov, hodvábnej pleti a vlnitých vlasov. I Vodnár – muž ma nádych nadpozemskej bytosti. V jeho tvári sa dá vždy vyčítať oduševnenosť a bystrý intelekt.
Charakter: Plný paradoxov. Na jednu stranu originálny a družný. Priateľstvo je pre Vodnára najvyššou mätou. V rebríčku hodnôt ho dokonca radí nad lásku. Na druhú stranu ortodoxne zastáva tradičné pozície, je opatrný a konzervatívny. Paradoxy, paradoxy a zasa len paradoxy. Pamätajte, že Vodnárom vládne planéta Urán a ta je patrónom ako géniov, tak životných outsaidrov. Vodnári sú bohémovia plní iskrivých vzrušujúcich nápadov i odporní punktičkári, ktorí dokážu viesť hodinové kázanie o morálnych povinnostiach jedinca i celej spoločnosti. Navzdory svojej povesti priateľského znamenia je väčšina Vodnárov chladná a značne odcudzená. Odmeranosť verzus blízkosť je hlavným motívom ich charakteru – ich najväčšia výhoda i problém.
Čo milujú: Slobodu. Čo neznášajú: Žiarlivé scény.
Ako pracujú: Či sú bankári, novinári, športovci či chirurgovia, vždy potrebujú byť vlastnými pánmi. Vodnári si vždy nájdu zamestnanie, ktoré im poskytuje voľnosť. Vyhľadávajú prácu, kde môžu prichádzať a odchádzať ako sa im zachce, pohybovať sa po rôznych miestach a hovoriť s mnohými zaujímavými ľuďmi. Väčšinou nefungujú od deviatej do piatej. Nevydržia tam, kde cítia, že im niekto stojí s hodinkami za chrbtom a kontroluje ich.
Vzorový hrdina: Malý princ.
Zvláštne znamenie: Vlasy, ktoré pôsobia nezvyčajne strapatým dojmom.
Dobrá rada pre Vodnárov: Nehovorte tak často, že je vám to úplne jedno. Neni!
Dobrá rada pre ostatných: Nechajte ho(ju) tak, on(ona) sa určite vráti.Ryby – fantasta (20.2. – 20.3.)
Životné heslo: Tuším a milujem.
Ako ho spoznáte: Ryby sú väčšinou krásne. Majú strednú, pekne tvarovanú postavu, širokú mäkkú tvár, snivé a hlboké oči, klenuté čelo a akoby pohodlné držanie tela. Vlasy mávajú jemné, hlavne ak sú blonďáci či blondínky, a skoro vždy príjemne vlnité. V ich postavách nájdete miernu asymetriu, väčšinou majú dlhšie telo ako nohy.
Charakter: Milý a úprimný. Komunikácia s Rybami, ktoré sú vynikajúcimi spoločníkmi, prináša všetkým ostatným radosť. Ale iba v tom prípade, že Ryby sami chcú. Ak ale podľahnú zlej nálade a depresii, nebýva s nimi rozumná reč. Niekedy bývajú i veľmi ovplyvniteľné, nestále, uzavreté, ale vždy trpezlivé a chápavé. K ich negatívnym vlastnostiam patria výrazné sklony k pohodlnosti až lenivosti, čo je zaujímavý fakt obzvlášť v súvislosti s tým, že často zastávajú vedúce postavenie. Nič v zlom, riaditeľské kreslá im patria predovšetkým vďaka výrazným tvorivým schopnostiam. Ich fantázia, citlivosť, kreativita a intuícia sú povestné. Sú mimoriadne citliví a romantickí. Veľmi často sa u nich prejavujú umelecké sklony, nezriedka bývajú vynikajúcimi maliarmi. Radi konajú dobré skutky a túžia vniesť do každého života trochu poézie a lásky. Dominujúca planéta Neptún spôsobuje, že Ryby sú citlivé povahy, ktoré sa však vyznačujú veľkou vnútornou silou. S nesmiernym úspechom dokážu pred inými zakryť skutočné motívy svojho konania, čo ich robí tajuplnými a neustále vyvolávajúcimi otázky. Vďaka svojej intuícii a umu dokážu Ryby získať slávu a uznanie. Sú hocikedy prístupní novým dojmom v profesionálnom živote i v láske. Inšpirácia a jemnocit im pomáhajú pri učení, štúdiu i v práci. Dokážu veľmi dlho trpezlivo čakať; ich intuícia im pomáha nájsť to správne miesto v živote. Ryby sa dokážu dokonale orientovať v náladách ľudí vo svojom okolí. Pre mnohých sú preto akýmisi utešiteľmi a bez veľkých slov pomáhajú riešiť problémy svojich priateľov či kolegov. Ich diskrétnosť je v týchto prípadoch nespochybniteľná. Navonok sa často javia ako tichá voda, v hĺbke duše však túžia po romantike a dobrodružstve. Sú to veľkí bojovníci a nevydržia dlho dať sa unášať prúdom len tak. Ak sa raz rozhodnú, nič ich nezastaví v odhodlaní vydať sa proti prúdu.
Ryby trpia zmenami počasia a zima nie je ich priateľom. Ich slabou stránkou sú alkohol a iné drogy, v ktorých môžu v depresii hľadať útechu. Vo svojej neistote nachádzajú oporu aj v rôznych náboženstvách, sektách alebo v mystike, kde hľadajú poučenie v otázkach života a smrti. Často mávajú vizionárske sny, ktorým ochotne veria.
Čo milujú: Dobré jedlo, dobré pitie a svoje sny. Čo neznášajú: Nátlak.
Ako pracujú: Po svojom, teda výrazne tvorivým spôsobom. Ryby majú mimoriadne nadanie pre literárnu a javiskovú tvorbu. Sú skvelí rečníci. Možno i preto ich najčastejšie nájdete v utáranom svete médií. Najväčším kladom Rýb je predstavivosť, a to nech pracujú v akomkoľvek obore. Hovorí sa, že úspech predstavuje päť percent inšpirácie a deväťdesiat päť percent driny. To je pravda. Nech to povedal ktokoľvek, musel sa narodiť v zemskom znamení a rád vychvaľoval tvrdú prácu. Bez prchavých, ale podstatných päť percent však nevznikne nič zvláštne. Ryby obvykle nemajú s týmito piatimi percentami žiadny problém. Zato zostavajúcich deväťdesiat päť percent je pre ne veľmi namáhavých.
Vzorový hrdina: Ján Krstiteľ.
Zvláštne znamenie: Zmysel pre hudbu.
Kov: Platina. Farby: Dúhové a trblietavé. Umenie: Hudba a maliarstvo. Čísla: 11,22,47.
Dobrá rada pre Ryby: Nebuďte mučeníkmi ! svet mučeníkov nemá rád, preto ich presúva do neba. Spoliehajte sa radšej na silnú pracovnú morálku, sebadisciplínu a zdravý rozum.
Dobrá rada pre ostatných: Pamätajte, Ryby potrebujú najmenej jednu dobrú správu denne.Baran – bojovník (21.3. – 20.4.)
Životné heslo: Ja chcem!
Ako ho spoznáte: Dvere izby sa rozletia a v nich sa rysuje štíhla športová postava, ktorá na seba okamžite upúta pozornosť. Zaznie hlasné haló a spoločnosť, do tej doby skôr znudená, razom ožije. Žiadny div, práve vstúpil Baran. Existujú dva typy Baranov, jeden vysoký, štíhly s kostnatými dlhými nohami, druhý menší a statnejší s guľatou tvárou a veselými jasnými očami. Typické pre všetkých Baranov je klenuté obočie, ktoré i v starobe pretrváva tmavé.
Charakter : Barani sú pravé vodcovské typy. A to i cez to, že im často chýba trpezlivosť. Dokážu však do každého projektu vniesť počiatočné nadšenie a energiu, čo je vlastnosť k nezaplateniu. Naviac často bývajú ušľachtilí, odvážni a činorodí organizátori. Vynikajú silnou vôľou a neúnavnosťou. Obvykle jednajú veľmi spontánne, impulzívne až dravo. Dynamickosť, priamosť, otvorenosť a veľká (až nezdravo veľká) úprimnosť sú ich typickými vlastnosťami. Barani – muži aj ženy – sú odvážni, energickí, na všetko odhodlaní. Chcú byť všade prví, a preto sú výbornými priekopníkmi nových myšlienok. Neznášajú však ani najmenší nátlak. Vo svojej impulzívnosti občas prestrelia a ich odvaha ich ženie aj do pochybných činov. Sú nepoučiteľní. Keď majú neúspech, vždy za to môžu iní. Radi kritizujú druhých. Barani mávajú obvykle skvelú schopnosť regenerácie, z každej porážky sa bleskovo spamätajú, narovnajú pokrčené sebavedomie a vyrazia znovu do boja.
Čo milujú: Pochvalu. Čo neznášajú: Nespravedlnosť.
Ako pracujú: Je veľa práce, tak do toho! Nič nedokáže Barana viac vybudiť, ako hromada úloh, ktoré môže zvládnuť samozrejme iba on. A tak pracuje, nadšene a neúnavne, často do úplného vyčerpania. Baran nikdy nie je chorý, ak ochorie, tak z prepracovania. Ale to nie je to najhoršie, čo ho môže stretnúť. Problém nastane, keď nemá kde vybiť svoju energiu. Vtedy dokáže byť skutočne hysterický a besný.
Vzorový hrdina: Achilles. Planéta: Mars. Živel: Oheň. Povaha: Cholerická.
Zvláštne znamenie: Výrazné obočie a bordové (červené) vlasy.
Dobrá rada pre Barana: Buďte tvrdohlavý, len ak to má význam!
Dobrá rada pre ostatných: Barana musíte uštvať alebo dojať, ináč s ním nevydržíte !Býk – pôžitkár (21.4. – 20.5.)
Životné heslo: Ja si počkám.
Ako ho spoznáte: Stretli ste rozvážneho, trochu pomalého človeka s veľkými rozkošnými očami, tmavou pleťou a bujnými vlasmi ? Vedzte, že ste pravdepodobne videli muža či ženu narodenú v znamení Býka. Páči sa Vám ich mladistvý vzhľad, mierna povaha a pohodové konanie ? Potom sa zmierte i s tým, že z kľudu ich naozaj nevyvedie nič a ich najobľúbenejším kusom nábytku je gauč. Ľudia tohto znamenia mávajú dobre vyvinuté zmysly, najvýraznejšie chuť. Áno, pri stole plnom lahôdok Býka odhalíte na prvý pohľad. Mlsne obchádza, nasáva vône tvári sa blažene.
Charakter: Býci sú vytrvalí, dôslední, tvrdohlaví, praktickí a niekedy i rozhodní. Ich názory bývajú dosť konzervatívne a vôbec sa nedoporučuje ich vyhovárať, to by mohlo Býkov ošklivo rozzúriť. Základným nutkaním každého poriadneho Býka je zaistiť si všetky hmotné záležitosti – domov, dobré zamestnanie a peniaze na osobnom účte. Vtedy je šťastný, ale len to tej doby než mu niekto alebo niečo zabráni v spokojnom spásaní sladkej a šťavnatej trávy, či ohrozuje jeho životné istoty.
Čo milujú: Farby, vône, ľubovolné chute a zvuky. Ženy milujú kytice ruží a čokoládu. Muži krátenie rodinného rozpočtu.
Čo neznášajú: Pohyb. Býk sa vždy len prechádza, čokoľvek rýchlejšie než voľná chôdza je pre neho poklusom.
Ako pracujú: Vážne neviete? Jasne že pomaly, dôkladne, zodpovedne, s rozmyslom a s vedomím istého finančného zisku. Býk v žiadnom prípade neni sluha, ktorý vám všetko poslušne odsúhlasí. Títo ľudia majú jasnú predstavu o tom, čo chcú dosiahnuť, a sú si vedomí svojej ceny. Ich kvality najlepšie oceníte predovšetkým v období, kedy dostanú tzv. ťažké časy. Neni silnejšieho, vernejšieho a rozvážnejšieho pracovníka. Keď už ostatní strácajú záujem a ich energia ochabuje, Býk zostáva – odhodlaný, kľudný a zameraný na svoju úlohu.
Vzorový hrdina: Minotaurus.
Zvláštne znamenie: Býkova šija. Krk je vôbec najdôležitejšia časť ich tela. V zime Býka poznáte podľa hrubého šálu, niekoľko krát omotaného okolo hrdla. Pokiaľ má chrípku či nádchu, ako prvú ju ucíti v krku. V detstve je náchylný na ochorenie krčných mandlí. A i keď je krk Býkovou Achillovou pätou, môže byť zároveň zdrojom sily. Títo ľudia bývajú totiž obdarení nádherným, vábivým hlasom.
Dobrá rada pre Býka: Priznajte aspoň raz za rok svoju chybu.
Dobrá rada pre ostatných: Pamätajte na to, že akákoľvek novinka, zmena či riziko je pre Býka úplne nestráviteľná záležitosť.

Blíženci – zvedavec (21.5. – 21.6.)
Životné heslo: Poviem všetko, čo viem!
Ako ich spoznáte: Stretli ste človeka s iskrivými očami, mrštným jazykom, s neutíchajúcou dobrou náladou a roztomilým výrazom? Vypadal tak trochu ako James Bond, Sherlock Holmes a Marquis de Sade dohromady? Potom to bol Blíženec. Blíženci sú celkovo prívetiví, zdvorilí a veľmi pohybliví ľudia, ktorí milujú zmenu a klebety. Ich najväčšia prednosť je objavovanie a hľadanie nových podnetov, nápadov a námetov. Najväčšou slabosťou je ich povrchnosť a prelietavosť. Nikdy nevydržia v kľude robiť jednu vec na jednom mieste a príliš dlho.
Charakter: Hovorí sa, že žlčovito-sangvinický. A je to pravda. Blíženci sa dokážu rozčúliť, i keď na to vôbec nevypadajú. Dokážu sa smiať, a to i sami sebe. Adaptabilita je nepochybne ich najväčšou prednosťou. Majú však tendenciu sa sústrediť na príliš vecí naraz, čo je vlastnosť pre iné – obzvlášť zemské znamenia (Kozorožec, Býk, Panna) celkom nepredstaviteľná. Typická Blížencova neposednosť a talent priebežne meniť základné pravidlá hry dokáže napríklad Kozorožca priviesť k občasnému šialenstvu.
Čo milujú: Flirt. Čo neznášajú: Starobu a obezitu.
Ako pracujú: Intenzívne a dobre. Keď sú v akcii, podobajú sa svojou hyperaktivitou Baranovi. Nie nadarmo sa hovorí, že Baran s Blížencom predá aj Manhattan. Rozdiel medzi nimi je v tom, že Blíženec máva menšiu výdrž. Zato je flexibilnejší a slobodnejší. Jedine blíženec vycíti, že už niečo nefunguje, a prirodzene sa posunie ďalej. Blíženec je diplomat a má vynikajúci talent vyhýbať sa chúlostivým situáciám a konfliktom.
Vzorový hrdinovia: Kain a Ábel.
Zvláštne znamenie: Zmysel pre humor a satiru. Dokonca aj tí Blíženci, ktorí si myslia, že zmysel pre humor nemajú, ho majú, iba o ňom nevedia.
Dobrá rada pre Blížencov: Počúvajte i druhých.
Dobrá rada pre ostatných: Blížencov nekritizujte, nepoučujte a nevychovávajte, je to úplne zbytočné.Rak – romantik (22.6. – 22.7.)
Životné heslo: Milujem, teda som!
Ako ho spoznáte: Existujú dva typy Rakov. Vysoký a štíhly s úzkou tvárou, dlhým nosom a tenkými perami, typ Meryl Streepová. A druhý menší, oblých tvarov a guľatej mesiačikovitej tváre á la Medvedík Pú. Avšak bezpečne ich spoznáte podľa ich snivých očí ranenej lane, v ktorých sa odráža túžba po večnej láske.
Charakter: Mierny a náladový. Tak ako sa mení Mesiac, tak sa i mení povaha Raka. Keď má dobrú náladu, svet príma s otvorenou náručou, je srdečný a zábavný sviežim detským spôsobom. Rád vás pozve domov, navarí a prezradí pár najnovších klebiet. Pre priateľov v núdzi môže byť Rak zosobnením súcitu a porozumenia. Bude trpezlivo a pozorne počúvať každý detail vášho trápenia. Keď otvoríte svoje srdce Rakovi, cítite, že vás niekto skutočne vníma. Ale pokiaľ má Rak zlú náladu, tak nikoho nechápe a nikto mu nerozumie. Všetci mu ubližujú a všetko o ničí. Zalezie do kúta a trpí. Raniť Raka nie je až tak ťažké, všetky invektívy a neúspechy berie veľmi osobne a tak zákonite i jeho reakcie sú značne prehnané. V záchvate urazenosti sa s Rakom nedá rozumne hovoriť a tak to vzdajte. Jednoduchšie je počkať, až ho emócie prebolia a premení sa opäť v milého a šťastného človeka.
Raci sú mimoriadne duchovne založení. Pocity vciťovania a ochoty pomáhať sú im nadovšetko vlastné. Sú veľmi citliví a starostliví. Občas im to spôsobuje ťažké chvíle, pretože sa nevedia vyrovnať s tým, keď sa niekomu ubližuje.
Čo miluje: Domov a spoločnosť plnú chápajúcich a pozitívne naladených ľudí. Ak si ho chcete získať, tak romantikou. Znesie všetko, len žiadne surovosti a násilie. Potrebuje čas, kým začne dôverovať. Potom bude verným a spoľahlivým priateľom.
Čo neznáša: Domov z ktorého vyprchala láska.
Ako pracuje: Zdá sa nepravdepodobné, že Rak, ktorý je tak výrazne orientovaný na rodinu, by bol úspešný v práci. Ale pozor, nenechajte sa zmiasť jeho jemným hlasom a spôsobmi. Poriadny Rak má zmysel pre cieľ ako Baran, odhodlanie Býka, imagináciu Ryby a sebe vlastnú empatiu a ctižiadostivosť. A to by v tom bol čert, aby nebol úspešný. Jeho šikovné zaobchádzanie s peniazmi a materiálny realizmus sú predpokladom k oslnivej finančnej kariére. Mnoho Rakov nájde uplatnenie v bankovníctve, poisťovníctve, investíciách a nehnuteľnostiach. A taký burzový maklér, to je kariéra všetkých Rakových snov. Rak zásadne neriskuje, dobre vie, že veľký obchod začína ako malý obchod, a toho sa drží po celý život.
Vzorový hrdina: Homer Simpson.
Zvláštne znamenie: Mesačné kúzlo.
Dobrá rada pre Raka: Viac odvahy.
Dobrá rada pre ostatných: Vyhýbajte sa Rakom zle naladeným, v tej dobe sú neznesiteľní.
Návrat hore Goto down
slniecko165
V.I.P
V.I.P


Počet príspevkov : 44
Registration date : 11.08.2008

Znamenia Zverokruhu a ich charakterizovanie 1 Empty
OdoslaťPredmet: vyznam jednotlivych znameni   Znamenia Zverokruhu a ich charakterizovanie 1 EmptyPi september 05, 2008 4:56 pm

Vodnár

Znamenie vzdušné, fixné. Vládnucimi planétami sú Saturn a Urán. Symbolizuje sociálne tendencie, originalitu, reformy, expanziu duchovných síl, ideály emancipácie, revolučné myšlienky, avantgardu.
Vodnár má živelnú potrebu nezávislosti. Je radikálny progresista a modernista, s ľahkosťou a šarmom presadzuje originálne a nové videnie reality. Jeho jedinou snahou je radikálna transformácia javov a foriem tohoto sveta. Obracia svoju pozornosť viac na svoje okolie, vlastným vnútrom sa nezaoberá. Spontánne sa odpútava od každodenných starostí a prozaických problémov života, povznáša sa nad malicherné problémy a spory.
Kráľovským gestom a okamžite zmietne zo stola všetky problémy, nastolí nové riešenia a vytýči nové smery. Jeho postoj je antiautoritatívny. Je namierený proti inštitucionalizmu, poriadku, princípom a štruktúre. Neakceptuje hierarchiu.
Jeho intuícia je neobmedzeným prameňom poznania ľudského vnútra, je vynikajúci psychológ. Vodnár je mentálny, nie emocionálny typ. V každom vzľahu si zachováva bariéru chladu a na svojich partnerov pôsobí veľmi odcudzene. Dáva prednosť priateľským vzťahom bez citovej závislosti.
Pre Vodnára je typická jeho snaha o ovládnutie nejakej sociálnej skupiny. Hoci je veľký individualista, nemôže existovať v samote. Nevie si predstaviť svoj život bez kontaktov a spojenia s okolím. Je tu živelná potreba stotožnenia sa so skupinou, so spoločenstvom.
Vodnár je citlivý na lýtka, má problémy s rytmicitou činnosti orgánov, má sklony ku kŕčom. Trpí na srdcové choroby a zlý krvný obraz.

Baran

Znamenie ohnivé, kardinálne. Vládnucou planétou je Mars. Symbolizuje vodcovstvo, iniciatívu, útočnosť, samostatnosť, odvahu, optimizmus, bojovnú náladu, netrpezlivosť, zvýšené sebavedomie, nezávislosť, schopnosť nadšenia, čin, aktivitu.
Baran má v sebe veľkú nárazovú energiu, túžbu byť prvým, presadiť sa za každú cenu. Jeho energia akoby nemala smer, je silou sama o sebe, je radosťou z vlastného činu. Nemyslí na budúcnosť, žije prítomnosti. Jeho vodcovstvo nie je založené na túžbe ovládnuť druhých, ale na túžbe po uskutočnení toho čo on sám chce. A chce všetko odrazu, naraz a hneď.
Tieto vlastnosti Barana sa modifikujú podľa postavenia planéty, ktorá ho ovláda - Marsu. Ak je Mars súčasne v nejakom ohnivom znamení (Baran, Lev, Strelec), sú tieto vlastnosti zosilnené, ak je však táto planéta v znameniach vodných (Rak, Škorpión, Ryby) jeho priamočiarosť bude sublimovaná, alebo bude pôsobiť len v obmedzenom rámci.
Zosilnené ego Barana je v povahe človeka čitateľné na prvý pohľad. Títo ľudia vyžarujú skrytú energiu. Ich túžba po okamžitom výsledku poznamenáva ich chovanie. Z bojovnosti a súťaživosti Barana vyplýva aj jeho sociálna neprispôsobivosť. Baran nie je dobrým spolupracovníkom, a len ťažko sa dokáže niekomu podriadiť. Rešpektuje len ľudí s podobnými vlastnosťami, s ktorými si môže merať sily v čestnom boji. A boj je jeho životným krédom.
Baran ovláda hlavu, dutinu lebečnú, mozog, tvár, oči, zuby. Je náchylný k úrazom hlavy, zraneniam, horúčkovitým a zápalovým procesom v organizme. backBýk

Znamenie zemské, fixné. Vládnuca planéta je Venuša. Symbolizuje snahu po stabilite, pokojnosť, stálosť, vytrvalosť ale i tvrdohlavosť, spoľahlivosť, tpezlivosť, záujem o matériu, o hmotné potreby.
Je konzervatívny, čo sa na jednej strane prejavuje v zníženej flexibilite, na strane druhej je jeho postoj oporou a útočiskom labilnejších pováh. Má rád veci, ktoré život spríjemňujú. Luxus vyhľadáva preto, lebo mu prináša konfort, nie preto že je drahý. Jeho materializmus je nebezpečný pre jeho duchovný vývoj. Ak stráca materiálne istoty, stáca všetko. Nikdy preto neriskuje. Býk spomaľuje, približuje k zemi, k realite, ktorá sa niekedy mení na tvrdohlavé sebaohraničenie, a ustrnutie v konvenciách. Sympatická je jeho prirodzená a pokojná sila, ktorá vie, že všetko sa "nejako na dobré obráti". Iniciatíva a netrpezlivosť sú Býkovi cudzie. Každú akciu si dobre rozmyslí. Ak sa však pre niečo rozhodne, sleduje svoj cieľ s neúnavnou istotou. Vtedy je nebezpečné akokoľvek mu odporovať. Neustúpi ani o krok.
Býk je veľmi dobrým spoločníkom. Nevyhľadáva konflikty, je mierny a nekonfliktný. Jeho radosťou je niečo vlastniť. Nepreniká však rád do vyšších duchovných sfér. Je poslušný, keď treba, náročný je len na svoje zabezpečenie.
Vládcom Býka je Venuša, ktorá ho podfarbuje svojím postavením v jednotlivých znameniach. Ak je napr. Venuša vo vzdušných znameniach - napr. v Blížencoch - je takýto Býk oveľa pohyblivejší, spoločensky otvorený, zameraný na komunikáciu, umenie, litratúru a pod. Naopak, ak Venuša stojí napr. v Panne, bude zemský prvok zosilnený.
Býk ovláda krk, hrdlo, šiju, mandle, hrtan, štítnu žlazu, krčné stavce, čelusť. back


Blíženci

Znamenie vzdušné, variabilné. Vládnucou planétou je Merkúr. Symbolizuje mnohostrannosť, nepokoj, rozdvojenosť, nedostatok koncentrácie, potrebu komunikácie, kontaktov, zmien, silnú túžbu po vedomostiach, zvedavosť.
Toto znamenie je zo všetkých najnestabilnejšie, a symbolizuje všetky formy rozdvojenosti, dualizmu, protikladov. Život Blížencov sa realizuje v pohybe, v ustavičných zmenách. Blíženci sa okamžite prispôsobujú, sú pánmi improvizácie a vystihnutia nálady okolia. Ich kĺúčovým psychizmom je poznanie, preto sú nesmierne zvedaví, milujú novinky, klebety, sú majstrami informatiky. Ich rozdvojenosť im dovoľuje hrať rozličné role, vždy sú nad vecou, nie sú však schopní stabilizovať svoje vnútro, majú problémy s vlastným myslením a zmyslom pre zodpovednosť.
Ich typicky intelektuálny prístup im síce otvára obzor poznania, avždy však potrebujú silnejšieho partnera, ktorý je ich oporou v ustavičnom tlaku mentálnych a psychických zmien. Aj keď pestujú odstup a dištancujú sa od priveľkých citov, dokážu naplno prežiť intenzitu okamžiku.
Paradoxom tejto povahy je to, že nachádza jednotu v samotnom fakte vlastnej rozdvojenosti. Ich vášňou je robiť viacej vecí odrazu, a to ich predurčuje k riešeniu stresových situácií, pre prácu v médiách, v riešení problémov, ktoré "obyčajný smrtelník" nedokáže zvládnuť.
V negatívnom zmysle sú povrchní, nespoľahliví, chorobne zvedaví, nestáli, a bez vlastného názoru. Pozitívna je ich obratnosť, cit pre načasovanie správneho okamžiku, komunikatívnosť a družnosť.
Vládcom znamenia je Merkúr, a podľa jeho postavenia sa mení i charakteristika tohto znamenia. Väčšiu stabilitu prináša postavenie Merkúru v zemských znameniach, rýchlosť a konštruktívnosť myslenia sa prejaví ak je Merkúr v ohnivých znameniach, psychickú labilitu podporuje jeho postavenie v znameniach vodných.
Blíženci sú citliví najmä na nervový systém, pľúcne choroby, dýchanie, ruky, ramená, hornú časť chrbtice, rebrá, hrudný kôš. back


Rak

Znamenie vodné, kardinálne, s vládnucou Lunou. Symbolizuje zmysel pre rodinu, domov, zvýšenú citovosť, senzibilitu, iracionalitu, inštinkt, vnímavosť, imagináciu. Hľadá integritu a istotu.
Rak je vnútorne rezervovaný, mimoriadne ľahko zraniteľný, ale napriek tomu dôverčivý. Je to najcitlivejšie znamenie. Zdôrazňuje cit ako vlastný prejav osobnosti. Je stále spojený s koreňmi v ktorých vyrastal, preto sa viac orientuje na minulosť, na detstvo a rodičov. Skúsenosti z detstva pôsobia skoro po celý život.
Cíti potrebu citového uspokojenia. Ak sa cíti ohrozený buduje si vlastný vnútorný svet, vlastný ochranný múr. Vnútorné napätie medzi chcením a jednaním. Náladovosť, výkyvy osobnosti. Navonok je ústupčivý a povoľný, ale vnútorne sleduje cestu vlastných predstáv a názorov. Má strach ukázať svoje slabiny. Je citlivý a pozorný voči okoliu a príjíma ako samozrejmosť citlivé hodnotenie vlastnej osoby. Je zvlášť citlivý na pochvalu, vďačnosť a úspech, a v opačnom zmysle na kritiku.
V negatívnom zmysle má Rak sklon ku lenivosti, pasivite, nerozhodnosti, k nekonfliktnej pohodlnosti a ku zúženiu životnej cesty. Akoby sa stále pohyboval medzi snom a realitou. Jeho charakter je však húževnatý vo svojej zotrvačnosti a nikto ho neprinúti robiť to, čo on sám nechce. Charakteristika Raka je viazaná na postavenie jeho vládcu - Luny, ktorá prechádza celým zvieratníkom v priebehu jedného mesiaca. Ak je Luna v ohnivých znameniach, je Rak citovo viac nevyrovnaný, ak je vo vzdušných - rodia sa výborní psychoterapeuti, ak v zemských - prevažuje pasivita a jednostrannosť povahy.
Rak ovláda žalúdok, bránicu, prsia, pohrudnicu, lymfatický systém, lakte, reguláciu vody v organizme, a mnohostranné zmeny foriem bunky a tkaniva
Návrat hore Goto down
 
Znamenia Zverokruhu a ich charakterizovanie 1
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
deviataa :: Referáty, projekty a pod. :: Osobité úlohy-
Prejdi na: