deviataa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
deviataa

výpis stredných škol, staršie časti testu MONITOR, diskusie o stredných školách, základy psychológie a pedagogiky
 
DomovDomov  HľadaťHľadať  RegistráciaRegistrácia  PrihláseniePrihlásenie  

 

 Znamenia zverokruhu a ich charakterizovanie 2

Goto down 
2 posters
AutorSpráva
lentvojaivuska
Moderátor
Moderátor
lentvojaivuska


Počet príspevkov : 29
Age : 30
Mesto v ktorom bývaš : Zlaté Moravce
Registration date : 12.08.2008

Znamenia zverokruhu a ich charakterizovanie 2 Empty
OdoslaťPredmet: Znamenia zverokruhu a ich charakterizovanie 2   Znamenia zverokruhu a ich charakterizovanie 2 EmptySt august 27, 2008 7:52 pm

Lev – suverén (23.7. – 23.8.)
Životné heslo: Všetko zvládnem.
Ako ho spoznáte: Podľa mohutnej pestovanej hrivy vlasov. Všetci Levy totiž trávia neúmerne mnoho času šľachtením svojich vlasov. Zlý zostrih môže byť pre Leva zdrojom zlej nálady až do tej doby, dokiaľ si svoje vlasy (rozumej ego) nedá znovu do poriadku. Lev -muž si zase často dôkladne pestuje bradu či fúzy. To je klasická ukážka Levovej márnivosti. Poznáte ho nielen podľa krásnych vlasov, ale tiež podľa imponujúceho vzhľadu, prenikavého a jasného pohľadu, vysokého čela, plných pier a dôstojnej chôdze. Levova silná osobnosť vyžaruje lúče, ktoré môžu priťahovať, alebo tiež zahnať na útek.
Charakter: Silno extrovertný. Levy sú rovnako ako Barani a Strelci plní energie, nadšenia a túžby po osobnom úspechu. Sú veľkorysí, štedrí, ich zmyslu pre veľkoleposť sa nikto nevyrovná. Povestná záľuba v plnom a bohatom živote možno vychádza zo skutočnosti, že Lev je znamenie plodného leta. Levy sa narodili v dobe, keď je v prírode všetkého nadostač, tak prečo by šetrili, či nedaj Bože mysleli na zadné koliečka. Levy, pokiaľ sú ozajstnými Levmi, zásadne pohŕdajú čomukoľvek nízkemu, zlému, úzkoprsému a obmedzenému. Vôbec, keď sa Lev vydarí, tak je absolútne najlepší zo všetkých znamení.
Čo miluje: Slávu. Čo neznáša: Malichernosť.
Ako pracuje: Tvrdej práci sa Lev zásadne nebojí. Naopak. Je to jeden z najväčších pracantov zverokruhu. Ovšem iba vtedy, ak vykonáva prácu, ktorá ho baví. A Leva nemôže uspokojiť len tak nejaká práca, on nemôže oddeliť to, kým je (rozumej kráľom zvierat), od toho, čo robí. Nudná práca bez možnosti sebarealizovania a s obmedzenými možnosťami môže totálne zrušiť jeho kreatívnu dušu. Levy sú totiž idealisti, potrebujú veriť tomu, čo robia. Tiež potrebujú veliť a dirigovať. Lev je kráľom zvierat, takže riadi dobre a riadi rád.
Vzorový hrdina: Herkules.
Zvláštne znamenie: Herecké nadanie a láska k deťom.
Dobrá rada pre Leva: Stará a okrídlená pravda: pýcha predchádza pád.
Dobrá rada pre ostatných: Chváľte, chváľte, chváľte.
Panna – dokonalý (24.8. – 23.9.)
Životné heslo: Ja ti to spočítam.
Ako ho spoznáte: Podľa krásnych jasných očí, dievčenského či chlapčenského pôvabu, jemných vybraných spôsobov a kritického pohľadu. Panny nebývajú oslnivé krásavice či krásavci, ale vždy je v nich niečo príťažlivého a očarujúceho. V názoroch na svoj vzhľad sú niekedy viac než chladné. Rozhodne ich nestretnete v oranžových alebo červených elastických šatách s hlbokým výstrihom či v pruhovanej košeli. Panna dáva prednosť jednoduchému čistému oblečeniu bez prílišných ozdôb.
Charakter: Panny sú perfekcionisti. Túžia po sebavyjadrení práve tak, ako predchádzajúce znamenie, ibaže od natriasajúceho sa Leva sa Panny líšia skromnosťou, dôkladnosťou a zdržanlivosťou. Neznamená to, že by snáď netúžili po uznaní a chvále, alebo že nie sú ctižiadostivé ako iné slnečné znamenie, ale ich taktika je opatrnejšia. Moc dobre vedia, čo to je dosiahnuteľný cieľ. Sú praktické, chytré, vnímavé a ostražité, tiež ich suchý zmysel pre humor je povestný. Bohužiaľ povestná je tiež ubíjajúca snaha po dokonalosti svojej i celého okolia.
Čo milujú: Kritizovať druhých. Čo neznášajú: Neporiadok.
Ako pracujú: Panny vedia, že keď raz začnú, ich práca bude dokončená. To je ich istota. Druhí to síce posudzujú ako neznesiteľnú tvrdohlavosť, ale Panny dobre vedia, že vec sa môže podariť iba vtedy, keď sa začne od malých detailov. Práve len Panna „môže zjesť slona“ . Ako ? Raz za čas si zoberie kúsok. Áno, zmierte sa s tým vy všetci ostatní, Panna je úžasná, výkonná, organizačne zdatná, spoľahlivá, pre každú firmu k nezaplateniu, ale len vtedy, pokiaľ ju nezničíte. Dlhodobá práca, ktorá je Panne odporná, môže zničiť jej krehkú dušu. Nenechajte sa oklamať jej tichosťou a skromnosťou. Ona nie je tak hlasná ako Strelec, tak očividne ambiciózna ako Lev či Baran, nechodí každý deň neskoro ako Blíženec a nikdy by spôsobom ako Rak nepomyslela na to, že využije náklonnosť k dosiahnutiu zvláštnych výhod. Dokonca neočakáva, že jej všetko prejde vďaka tomu, že pracuje dvakrát rýchlejšie než ktokoľvek iný. To nie je jej štýl. Panny sa dostávajú na vrchol, lebo sú praktické, zodpovedné a hlavne realistické.
Vzorový hrdina: Popoluška.
Zvláštne znamenie: Pozorovací talent a nápadne malá noha.
Dobrá rada pre Panny: Buďte k iným zhovievavé aspoň raz do roka, potešíte ich.
Dobrá rada pre ostatných: Neberte Panny smrteľne vážne, i ony sa niekedy mýlia.
Váhy – umelec (24.9. – 23.10.)
Životné heslo: Zvažujú.
Ako ich spoznáte: Stretli ste krásneho človeka s jemnými rysmi, pravidelnou tvárou, malým špicatým nosom, očarujúcimi očami a bohatými hnedými vlasmi? Zaujal vás jeho melodický hlas a nákazlivý smiech? Tak ste sa stretli s Váhou. A už ste poznali neodolateľné čaro jej úsmevu? Keď sa Váha usmeje, odpustíte jej všetko na svete. Vaša smola je v tom, že to o sebe veľmi dobre vie a tieto prednosti niekedy bez ostychu využíva, a to ako žena, tak i muž.
Charakter: Žlčovito-sangvinický. Kto by to do tak ľúbezných bytostí povedal, že niekedy dokážu byť také výbušné a tvrdohlavé. A to Váhy sú, obzvlášť keď bývajú presvedčené o svojej ušľachtilej pravde, ku ktorej sa dopracovali po dlhých a nekonečných úvahách. Nezabúdajte, že Váha je kardinálne znamenie, to znamená, že nikdy bez boja neustupuje zo svojich pozícií. Na druhú stranu je povestná zdvorilosť, mierumilovnosť, takt a diplomacia váh. Povie Vám, že ste úplne nemožní, ale povedia to veľmi pekne a ešte sa na Vás usmejú. Všetky Váhy bez výnimky milujú poriadok, spravodlivosť a súlad, a to v akomkoľvek obore ich pôsobenia. Klasická astrológia ich radí medzi znamenia mravov počestných, kam každé znamenie len tak nepatrí.
Čo milujú: Erotiku, dobré jedlo a umenie. Čo neznášajú: Špinu.
Ako pracujú: So zmyslom pre obchod. Váhy totiž majú vynikajúcu schopnosť okamžite a kreatívne vidieť obchod vo všetkom. Iba Váha dokáže vymyslieť najlepšie reklamné triky, pretože len ona vie, za čo sú ľudia ochotní vydať svoje ťažko zarobené peniaze. Váhy sú tiež klasickými skupinovými hráčmi, takže sa dokážu obklopiť chytrými ľuďmi a využiť ich schopnosti. Často sa stáva, že pre Váhu nie je dôležité, čo robí, ako skôr kde to robí. Rozhodne sa nenechá napchať do špinavej kancelárie s kopou ohavných šanónov, ostrým žiarivkovým svetlom a odpudivým kobercom. Na to zabudnite, Váha má rada krásu a vie ju oceniť.

Vzorový hrdina: Paris .
Zvláštne znamenie: Krása. Najkrajšou ženou sveta bola trójska Helena – a tá bola Váha.
Dobrá rada pre Váhy: Neprejedajte sa. Máte sklony k obezite.
Dobrá rada pre ostatných: Nechajte si od Váhy poradiť – neoľutujete.

Škorpión –čarodejník (24.10. – 22.11.)

Životné heslo: Zistím všetko.
Ako ho spoznáte: Podľa zvláštnych magických a prenikavých očí, ktorými Vám vidí až do žalúdka. Hypnotická príťažlivosť, ktorú vyžarujú , je ich hlavným znamením. Sú atraktívni a viac než mierne znepokojiví. Ďalším kľúčom k rozpoznaniu Škorpióna je jeho nos. Mnohí
ho majú ľahko zahnutý, tzv. rímsky.
Charakter: Pozor na Škorpiónov, ak nemáte radi silnú kávu, existuje koniec koncov jedenásť ďalších slnečných znamení, z ktorých si môžete v pokoji vybrať. Rátajte s tým, že v Škorpiónoch je vždy viac, ako je vidieť. Sú tajomní a vôbec nie je jednoduché poznať, akí sú v skutočnosti, tobôž čo si myslia. A tak to Škorpión chce, on vždy bude hrať s kartami blízko u tela. Sú vášniví ,ozajstní, ctižiadostiví, nesmierne intuitívni , ich bádateľská myseľ večne hľadá užitočné informácie. Však príde čas, kedy sa budú hodiť. To je ich filozofia. Všetci Škorpióni bývajú veľmi hrdí a dôstojní, do kolien ich tak ľahko nedostaneš. Oni sú citliví a zraniteľní – a ako, lenže svoje najhlbšie emócie a city zásadne držia pod kontrolou, takže vy sa o ich trápeniach, túžbach či prianiach dozviete pramálo.
Čo milujú: Sex. Čo neznášajú: Prázdne a hlúpe reči.
Ako pracujú: Vášnivo, samostatne a nesmierne výkonne. Ostatní si síce myslia, že Škorpión je blázon, ale ten „blázon“ im skoro predvedie, čo všetko dokáže. Jeho vôľa, odhodlanie a sebakontrola sú bezbrehé a schopnosť organizácie prinajmenšom pozoruhodná. Mimoriadne dobre funguje ako „nové košťe“ v nevýkonných či vyčerpaných organizáciách a prevádzkach. Pokiaľ váš podnik práve prevzal Škorpión, ktorý vám tvrdí, že v najbližšom čase nič nezmení, moc mu neverte, pokojné vody nie sú v jeho povahe. Škorpióni tiež veľmi dobre rozumejú obchodu, pravdepodobne za to vďačia ďalšej svojej vynikajúcej schopnosti, a to že veľmi dobre vedia, kedy hovoriť, ale hlavne, kedy mlčať! A aký sú stratégovia! Vymýšľajú dokonalé plány i pre také veci, ako prejsť supermarketom čo najrýchlejšie a najefektívnejšie. Dokážete si teda predstaviť, koľko energie a úsilia venujú niečomu tak dôležitému, ako je kariéra.
Vzorový hrdina: Kúzelník Merlin.
Zvláštne znamenie: Detektívne schopnosti.
Dobrá rada pre Škorpióny: Nebuďte tak urputní a žiarliví, ten, kto bude chcieť, vám aj tak utečie.
Dobrá rada pre ostatných: Nikdy Škorpióna nepodceňujte. Vie prekvapiť.
Strelec – misionár (23.11. – 21.12.)
Životné heslo: Ja verím.
Ako ho spoznáte: Strelci sú ľudia v pohybe a plní energie. Ich heslom je byť vždy pripravený vyraziť kamkoľvek, kde sa niečo deje. V ich vizáži býva vždy čosi vzrušujúce – pripomínajú malé žriebätká, trochu neohrabané, kostrbaté, ale milé a prítulné. Bývajú vysokí s nápadne dlhými končatinami. Najpríťažlivejší je na nich ich spôsob chôdze, je kolísavá, jemná a veľmi sexy.
Charakter: Rovnako ako ostatné ohňové znamenia (Baran a Lev) majú Strelci extrovertnú, optimistickú povahu a zmysel pre humor. Sú to nadšenci života, ľudia expanzívneho ducha, ktorí hľadia vpred a nemienia byť obmedzovaní; slobodu preferujú nadovšetko. Strelci hľadajú dobrodružstvo, majú radi ďaleké cesty a tajomstvá života, o ktorých si prinajmenšom aspoň čítajú – bývajú veľmi náruživí čitatelia. Preto sú literatúra, filozofia, politika či metafyzika obory pre nich ako stvorené. A majú Strelci vôbec nejaké zlé povahové rysy? Pravdaže majú – sú tvrdohlaví, nadutí, neznesiteľne ukecaní blázni a šialení samaritáni, ale iba niekedy.
Čo milujú: Pravdu. Čo neznášajú: Pravdu (tú o sebe).
Ako pracujú: Sebavedome a profesionálne. A rozhodne nie na jednom mieste. Predstava celoživotného zamestnania je pre Strelca nudná a obmedzujúca. Vyhovuje im zmena, potrebujú priestor pre pohyb mentálny aj fyzický. Strelci sú vždy jednou nohou napred, umožňuje im ti ich všestranné nadanie, schopnosť využiť zmeny. Tiež od nich nečakajte, že sa budú venovať výhradne zamestnaniu, oni potrebujú voľnosť a veľa času pre ďalšie aktivity.
Vzorový hrdina: Robin Hood.
Zvláštne znamenie: Vynikajúci chrup. Strelci väčšinou majú veľké, rovné, biele zuby.
Dobrá rada pre Strelcov: Nehovorte, čo si naozaj myslíte. Ľudia vašu úprimnosť neocenia. Uvedomte si raz a navždy, že takt a diplomacia sú vám cudzie.
Dobrá rada pre vás ostatných: Nepočúvajte ich.

Kozorožec – vševed (22.12. – 20.1.)
Životné heslo: Ja viem.
Ako ho spoznáte: Videli ste jemného a zdržanlivého človeka s bielou pleťou, vysokou štíhlou postavou a úzkou tvárou? Stretli ste sa teda s Kozorožcom, s človekom s utajenou krásou. Na prvý pohľad vyzerá neprístupne, utiahnuto a veľmi chladne. Nedajte sa zmýliť, v jeho tele drime horúce srdce plné vášne, len ho prebudiť. Šarm Kozorožca vás na prvý pohľad neoslepí, ale ak mu preniknete pod kožu, zistíte, že je jedným z najzaujímavejších znamení zverokruhu.
Charakter: Pedantický, presný, samostatný a iniciatívny – taký je pravý Kozorožec. Je zo všetkých najpraktickejší a tiež najpohotovejší. Máte problémy? Pomôže vám Kozorožec, nie ohnivými gestami ako Baran či súcitnými pohľadmi ako Rak, Kozorožia pomoc je istá, praktická a hlavne účinná. Kozorožec veľmi dobre pozná cenu úspechu; vie, že cesta ku šťastiu je dláždená potom a krvou. Ovšem kľúčom k tomu, ako sa dokonale presadiť, je podľa Kozorožca plánovanie. Mnoho ľudí plánuje päťročnice, ale iba Kozorožec má svoje desaťročnice a dvadsaťročnice. Kozorožci sú stratégovia, ktorí chcú vniesť štruktúru a systém do všetkých aspektov svojho života. Disciplína je ich prirodzeným kladom.
Čo milujú: Samotu. Čo neznášajú: Spoločnosť veselých zdravých ľudí.
Ako pracujú: Netreba slov. Pretože i keď Kozorožec nie je v práci, rád pracuje. Jeho predstava pekného víkendu spočíva v tom, že sobotu strávi pri počítači, nedeľu venuje listovaniu v novinách a večer si spestrí nejakým zaručene hodnotným a psychologicky náročným filmom. Všetky zemské znamenia (Býk, Panna, Kozorožec) berú prácu a peniaze veľmi vážne. Starostlivo dbajú o svoj image naozajstnej spoľahlivosti a výkonnosti. Rovnako ako Panny ich povzbudzuje produktívna práca. Zdieľa s nimi skvelý organizačný talent a zmysel pre detail. Na rozdiel od Panny však Kozorožec nieje odporným detailistom, nikdy nedovolí, aby pre kúsoček nevidel celok. Rovnako ako Býk je odhodlaný prácu dokončiť. Nikdy však nezačne byť samoľúbi. Keď Kozorožec zdolá vrchol hory, krátko sa rozhliadne a začne stúpať na ďalší vrchol. Vyzerá to, že Kozorožci sú dokonalí. Ale my astrológovia sa ich pýtame, kde je zábava, zdravý optimizmus, inšpirácia, fantázia, pružnosť a potešenie? A pamätajte Kozorožci, že váš vtieravý sarkazmus a suchý zmysel pre humor nie je niekedy ani trošku vtipný.
Vzorový hrdina: Atlas, nositeľ bremena.
Zvláštne znamenie: Vytrvalosť.
Dobrá rada pre Kozorožca: Nepodliehajte depresiám, život je krásny.
Dobrá rada pre ostatných: Sú neznesiteľní, ale majú okamžiky, pre ktoré sa oplatí s nimi žiť.
Návrat hore Goto down
slniecko165
V.I.P
V.I.PPočet príspevkov : 44
Registration date : 11.08.2008

Znamenia zverokruhu a ich charakterizovanie 2 Empty
OdoslaťPredmet: vyznam jednotlivych znameni 2   Znamenia zverokruhu a ich charakterizovanie 2 EmptyPi september 05, 2008 4:58 pm

Lev

Znamenie ohnivé, fixné, s vládnucim Slnkom. Symbolizuje vodcovstvo, sebavedomie, šľachetnosť, hrdosť i pýchu, česť, vernosť, veľkorysosť, slobodomyseľnosť, vnútornú integritu. Lev zostáva v každej situácii plný vlastnej vnútornej sily, vyžaruje prirodzenú autoritu. Rád stojí v centre pozornosti, chce vynikať, hrať nejakú rolu. Gesto jeho osobnosti je vždy velkolepé, oslňujúce. Lev má heroický, kráľovský prejav, ustavičnú potrebu niečo stále prekonávať. Je mimoriadne odolný voči vplyvom okolia v snahe zachovať si vlastnú identitu.
Priznáva si len chyby, na ktorých môže znova budovať. Väčšinou podriaďuje svoje priania jedinému cieľu, ktorý je odrazom jeho vnútra. Hoci na vonok pôsobí oslnivo, je v podstate introvert. Jeho ctižiadosťou je budovanie vlastného ja, v pozitívnom, ale i v negatívnom zmysle. Hoci je jeho ctižiadosť nenásytná, je vo svojej podstate idealista.
Jeho najvnútornejším poslaním je bojovať proti osudu. Mobilizuje okolie k mimoriadnym výkonom, vnucuje im svoju osobnosť, poznáva a vládne. Kľúčom k jeho osobnosti je potreba "byť na úrovni" - získava obdiv a sympatie druhých, aby ich priviedol k cieľu.
V negatívnom zmysle môže táto inflácia vlastného "ja" degenerovať v kulte osobnosti. Lev si zachová dôstojnosť aj v tých najťažších životných podmienkach. Vzťah okolia k Levovi je jednoznačný - buď je obdivovaný, alebo nenávidený.
Vládnucou planétou je Slnko, preto povaha Leva je dotvorená postavením Slnka v znameniach. Ak je napríklad Slnko v Strelcovi, dochádza ku oslnivo idealistickému spojeniu. Slnko v Rybách dáva povahe Leva menšiu energiu, a sklon k malichernostiam. Spojenie Leva s Baranom symbolizuje geniálnych stratégov.
Znamenie Leva ovláda srdce, chrbticu - jej spodnú časť, miechu. backPanna

Znamenie zemské, variabilné, s vládnucim Merkúrom. Symbolizuje realizmus, spoľahlivosť, presnosť, analýzu, plánovanie, metodiku, kalkuláciu, zmysel pre detail, vzťah k práci, zjednodušenie, nekomplikovanosť, poriadok, systém, perfekcionizmus.
Zosilnená kritika, rezervovanosť, zdržanlivosť, ostych, zábrany. Nedostatok spontánosti. Triumf klasických hodnôt. Autocenzúra, sebaanalýza. Panna má silne vyvinutý zmysel pre detail, ale celok jej uniká. Má problémy vidieť veci v širšom rámci. Má silný vzťah k práci a silne vyvinutý zmysel pre životnú prax. Rozlišuje a vytrieďuje informácie.
Dominancia čistej logiky a chladného úsudku je tu v skutočnosti formou sebaobrany. Nedokáže spontánne, a bez újmy na vlastnej identite zúžitkovať fenomény ktorým nerozumie, preto sa opiera o selektívne poznanie a uzatvára sa. Vládca znamenia Merkúr má v tomto znamení význam zúžitkovania, chladnej praktickosti, pragmatizmu bez rozletu a intuície. Našťastie majú Panny vzácnu schopnosť odstupu ktorá ich vedie ku sebaanalýze. Hoci Panna pôsobí uzavreto a chladno, nikdy neberie samú seba príliš vážne. Jej ctižiadosť je ohraničená a variabilná.
V negatívnom zmysle dáva Panna puntičkárstvo, prehnanú závislosť na hygiene a diete, hypertrofiu rôznych komplexov, prílišnú podriadenosť, ale aj pragmatický fanatizmus a chladnú vypočítavosť.
Ak je vládca znamenia Merkúr priaznivo aspektovaný, je spoľahlivosť Panny oporou. Jej miernosť sa premieta do snahy slúžiť, byť nápomocná a obetovať sa až do sebazničenia. Citlivými časťami tela je krajina brušná, tenké črevo, dvanástorník, nepravidelnosti zažívania. backVáhy

Znamenie vzdušné, kardinálne, s vládnucou Venušou. Symbolizuje umiernenosť, vyváženosť, spravodlivosť, toleranciu, sympatiu, šarm, kultivovanosť, spoločenské kontakty, partnerstvo, túžbu po harmónii, zmierňovanie protikladov.
Váhy prežívajú svoj život v naplnení akútnej potreby vzťahov, spoločenských kontaktov, partnerstva. Zmyslom ich existencie je harmónia, jej hľadanie a prežívanie. Odpor voči násiliu a disharmónii, neznášajú spory. Váhy hrajú vždy a vo všetkom úlohu sprostredkovateľa, mierotvorcu. Hľadajú spojenia a kompromisy vo videní jediného cieľa - harmónie a mieru. Tento ich charakterový rys ich však často privádza ku neschopnosti zaujať správny postoj. Vyhýbajú sa rozhodnutiu tam, kde je potrebný čin. Majú problémy s videním pravdy a s principiálnymi postojmi.
V negatívnom zmysle sú ľudia pod vplyvom tohoto znamenia nerozhodní, nestabilní, formalistickí, bezobsažní a plytkí. Ľahko sa nechajú odradiť od úsilia a v dramatickej situácii sa vzdávajú. Ich postoj je však vždy zásadný ak sa niečo dotýka ich hlbokého zmyslu pre spravodlivosť.
Ideálom Váh je nikdy sa nikoho nedotknúť, všade nachádzať priestor k dialógu, vyhnúť sa rozporom, a všade sa zapáčiť - nechať dobrý dojem. Preto v priamej konfrontácii vždy radšej ustúpia. Váhy sú diplomati, ovládajú svoje okolie bez toho že by to niekto spozoroval. Na druhej strane ťažko vedia povedať nie. Majú odpor voči namáhavej telesnej práci a nezaoberajú sa detailmi. Vysoko vyvinutá abstrakcia, zmysel pre krásu z nich robí ideálnych spoločníkov a milovníkov umenia. Zaujmú svojím šarmom, optimizmom a okamžitým hľadaním riešení a východísk.
Váhy majú často problémy s ľadvinami, sú citlivé na močový mechúr a spodnú časť chrbtice. backŠkorpión

Znamenie vodné, fixné. Vládnuce planéty sú Mars a Pluto. Symbolizuje individualizmus, sebavedomie, neústupčivosť, tvrdosť a násilie, deštrukciu, rozklad.
Škorpión je nadaný mimoriadnou energiou. Dokáže ňou neobyčajným spôsobom narábať, regulovať ju, riadiť, ale i deštruktívne uvoľňovať a ničiť všetko čo sa mu postaví do cesty. Nezabúda, a má silný sklon ku pomste, lsti a úskoku. Vo vedomí vlastnej vnútornej sily a výnimočnosti preniká do jadra vecí, do najtajnejších zákutí ľudskej duše. Je nesmierne zvedavý, a nič pred ním nemožno utajiť a skryť. Preskúma tajomstvá iných, ale o svojich mlčí.
Je tvrdý na seba i na svoje okolie. Neznáša žiadny sociálny tlak, nijakú brzdu, alebo zásah cudzej vôle. To pociťuje jako atentát na vlastnú identitu. Na útoky odpovedá sebazničujúcim odporom. Nepozná strach, plytvá odvahou. Je to živelný individualista, ktorý sa riadi vlastnými zákonmi. Škorpión cíti samotnú podstatu svojho bytia a presadzuje sa v odlišnosti a v krajnosti. Extrémnym videním reality dochádza ku pozoruhodným poznatkom.
Na druhej strane je veľmi citlivý na bezvýchodiskové situácie vo vlastnom vnútri. Dokáže sa úplne uzatvoriť v pocitoch vlastnej viny, trestu a v sebazápore. Vždy osciluje medzi krajnosťami - medzi mysticizmom a sexom. Prekonáva rýchlo telesnú únavu a obnovuje svoje sily takmer okamžite.
V negatívnom zmysle je Škorpión deštruktívny, násilný, plný nenávisti, neštíti sa nijakého podlého jednania - je to lovec ktorý uštve svoju obeť. Je mimoriadne žiarlivý, plný nízkych pudov.
Pozitívny typ je však schopný veľkých obetí, nasadenia života na ochranu slabých. V bezhraničnej odvahe zabúda na seba a vrhá sa do boja v ktorom ide o vec samú.
Vládcami tohto znamenia sú Mars a Pluto, a ich postavenie na zvieratníku podfarbuje charakter Škorpióna. Ak je napr. Mars vo vodných znameniach, je vôľa Škorpióna obrátená viac do vlastného vnútra. Naopak, ak je Mars v znamení Barana bude takýto Škorpión bojovníkom a agresorom.
Znamenie Škorpióna je citlivé na uro-genitálny systém, hrubé črevo a konečník. back


Strelec

Znamenie ohnivé, variabilné, s vládnucim Jupiterom. Symbolizuje extrovertnosť, otvorenosť, idealizmus, optimizmus, pohyblivosť, slobodomilovnosť, nezávislosť, potrebu voľnosti.
Strelec je otvorený, priamy dobrodruh ktorého lákajú diaľky. Strelec sa cíti sám sebou len vo videní ďalekej perspektívy, v expanzii seba samého do okolia a v neúnavnom hľadaní duchovného priestoru. Nedokáže žiť pod nátlakom, miluje slobodu a voľnosť. Svet vníma len tak, že ho presahuje. Zosilnená túžba po sebarealizácii sa prejavuje v mobilizácii energie, ktorou ustavične posúva hranice vlastných možností. Je prístupný všetkým druhom uctenia vlastnej osoby, rád si potrpí na uznanie a pocty. Jeho psychika je pod vplyvom zmien, vlastné motorické popudy realizuje okamžite a s veľkým gestom.
Nenájdeme o neho nijaký podvod alebo úskočnosť. Je neohrozene otvorený, často až indiskrétny. Rýchlo vyjadruje vlastné postoje a očakáva od okolia maximálne porozumenie pre vlastné "nápady". Jeho vnútorný pohľad na svet je vždy filozofický, siaha po vyšších hodnotách.
Jeho prudká veľkodušnosť a nepretržitý tok ídeí ho vedú k odvážnym akciám. Vidí veci v perspektíve budúceho vývoja, nezaoberá sa detailami. Má však odpor voči zodpovednosti a v prípade zásadných rozhodnutí sa dostáva do napätia. Jeho vnútro je spaľované množstvom dojmov, ktoré transponuje do okolia. Psychika je preto veľmi citlivá a málo odolná v konfrontácii s okolím. Má problémy s praktickým videním reality - je sice prvý v nadšení, realizáciu však necháva na druhých. Tu sa prejavuje Strelcova veľká nespoľahlivosť.
Ak je Jupiter v ohnivom znamení stáva sa zo Strelca neovládateľný živel, ktorý nič nespúta. Jupiter stojaci v zemskom znamení zväzuje a ohraničuje Strelcov pohyb, vo vodnom znamení sa vnútro Strelca ocitá v permanentnom tlaku a napätí.
Strelec je citlivý na systém svalov, šliach, stehná, chrbtové svaly, boky, kĺby, dýchacie cesty, bronchitídu, astmu. back


Kozorožec

Znamenie zemské, kardinálne, s vládnucim Saturnom. symblizuje dôkladnosť, koncentráciu, totálne sebanasadenie, chlad, kľud, vytrvalosť, trpezlivosť, skalopevnú neústupnosť, chladnokrvnosť. Stelesňuje stabilitu, spoľahlivosť.
Je neprispôsobivý, obklopuje sa nezrušiteľnými zásadami a princípmi. Všetko čo sa netýka jeho samého vníma s ľadovým odstupom. Je výborný pozorovateľ, ide do hĺbky a k podstate javov a vecí. Kozorožec sleduje svoje ciele celé desťročia. Jeho plány sú zrelé, premyslené a uskutočňuje ich vytrvalo až do konca.
Je strohý a prísny, jeho čnosťou je bezúhonnosť a odstup. Nepozná ľahkovážnosť, chýba mu otvorenosť. Svoje vnútorné boje a citové pohnútky nikdy úprimne neprejaví. Nikoho si nevpustí do svojho vnútra, je samotár a praktik. Inklinuje k sebectvu, k povýšenectvu, lsti, a k zištnému konaniu. Opatrnosť a realizmus sú silne podfarbené túžbou po postupe a povýšení. Veľká ctižiadosť pri vonkajšom uskromnení sa a odriekaní. Kariérizmus a hlboký pud po ovládnutí moci. Jeho obľúbenosť a popularita je diskutabilná.
Za kŕčovitosťou a ťažkopádnosťou Kozorožca sa však často skrýva bolestná citlivosť človeka, ktorý nedokáže vyjadriť vlastné emócie. Kozorožec má svojím chladným odstupom od javov sveta ideálne predpoklady pre vedecký výskum, ale i pre vysokú diplomaciu a vysoké štátne funkcie. Typické je pre neho politické myslenie v širokom okruhu. Vidí tak detaily, ako i celok. Vždy na seba berie najvyššiu možnú dávku zodpovednosti. Sebakontrola a ustavičné prekonávanie prekážok.
Ak je vládca znamenia Saturn v ohnivom znamení prejaví sa mimoriadne silný jedinec s túžbou po neobmedzenej moci. Ak je Saturn vo vodnom znamení pôsobí Kozoroh v zákulisí, v diplomacii alebo v sociálnej oblasti.
Citlivými časťami tela sú kolená, koža, látková výmena, choroby kostí.
Návrat hore Goto down
 
Znamenia zverokruhu a ich charakterizovanie 2
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Znamenia Zverokruhu a ich charakterizovanie 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
deviataa :: Referáty, projekty a pod. :: Osobité úlohy-
Prejdi na: